Drewutnie na Drewno | Nowoczesne | Ogrodowe z Montażem - Domy Drewniane i Altany Miedziński

Sortuj według

(Znaleziono 6 produkty)

Składujesz w swoim ogrodzie drewno potrzebne na opał? Drewutnia, którą postawisz na jego terenie, pozwoli zadbać o to, by żadne pojedyncze belki nie leżały w przypadkowych miejscach, co wpłynie na estetykę, a także stworzy odpowiednie warunki do schnięcia drewna. Jeżeli interesuje Cię drewniana drewutnia na drewno, sprawdź ofertę Miedziński. Jako producent domków drewnianych zapewniamy produkty, które są bardzo praktyczne i trwałe, a przy tym doskonale się prezentują.

Nowoczesna drewutnia na drewno – dlaczego warto ją postawić?

Bale przeznaczone na opał lub też pod majsterkowanie, powinny być składowane w specjalnie dostosowanych do tego miejscach. Przede wszystkim słonecznych i przewiewnych.

Po pierwsze, słoneczne miejsce pozwala na naturalne wysuszenie drewna. Drewno o wysokiej wilgotności jest mniej efektywne jako paliwo i może być podatne na rozwój pleśni i grzybów. Promienie słoneczne pomagają w odparowywaniu wilgoci z bali, co prowadzi do obniżenia wilgotności drewna i poprawy jego jakości.

Z kolei przewiewne miejsce umożliwia cyrkulację powietrza wokół bali drewna. Dostęp do świeżego powietrza pomaga w utrzymaniu suchej powierzchni drewna, co jest istotne dla jego długoterminowej trwałości. Przewiewność zapobiega również gromadzeniu się wilgoci i tworzeniu się zacieków, co mogłoby prowadzić do zniszczenia drewna.

Co więcej, słoneczne i przewiewne miejsce może również ograniczyć występowanie szkodników. Drewutnia ogrodowa na drewno kominkowe sprawia, że promienie słoneczne i cyrkulacja powietrza utrudniają rozwój insektów, które mogą uszkodzić drewno.

Ważne jest również unikanie składowania bali drewna w miejscach narażonych na nadmierną wilgoć, jak np. niskie i wilgotne obszary podziemne. Wilgotne środowisko może prowadzić do gnicia drewna i powstawania pleśni, co znacznie obniża jego jakość i wartość. Właśnie dlatego nie powinniśmy składować drewna w piwnicach.

Słoneczne i przewiewne miejsce składowania bali drewna jest kluczowe dla utrzymania ich jakości, poprawy spalania i zapobiegania szkodnikom oraz zniszczeniom spowodowanym wilgocią. Odpowiednio dobrana drewutnia do ogrodu pozwoli mieć pewność, że bale drewna są odpowiednio przechowywane i mimo długiego czasu składowania nie stracą na swojej jakości.

Mała drewutnia ogrodowa i inne drewniane konstrukcje

Nasze drewutnie doskonale nadają się do przechowywania bali drewna. Oprócz podstawowych funkcji, czyli składowania i suszenia materiału, znakomicie sprawdzają się jako przegrody optyczne od ulicy czy terenu sąsiadów. Wśród dostępnych drewutni znajdziesz również takie, które podobnie jak domek narzędziowy, zapewniają przestrzeń do przechowywania narzędzi.

Ładnie ułożone bale są "lekkie" i "ciepłe". Pasują zarówno do domów tradycyjnych, jak również świetnie uzupełniają teren przy nowoczesnych rezydencjach. Wszystkie elementy tworzonych przez nas drewutni drewnianych są impregnowane za pomocą specjalnych preparatów. Dzięki temu charakteryzują się wyjątkową odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

W Miedziński tworzymy konstrukcje wykonane z trwałego drewna sosnowego i świerkowego pokrytego warstwą ochronną w wybranym indywidualnie kolorze. Poza nowoczesną drewutnią na drewno w naszej ofercie znajdziesz również domek letniskowy drewniany oraz takie elementy, jak altana ogrodowa, która szczególnie przyda się latem.

Sprawdź, która drewutnia do ogrodu wpisze się w architekturę przestrzeni, którą chcesz umiejętnie zagospodarować. Znajdziesz tu interesujące modele o klasycznych i bardziej finezyjnych kształtach. Zapraszamy do współpracy!

Czytaj więcej Ukryj
Loading...